"Uwielbiam patrzeć na chłodną zieleń za płotem.

Kocham widok drogiego sercu domu, kocham spoglądać

na psy leżące u mych stóp. Lubię krzątać się wokół tego miejsca..."

Skansen

Wielkie OtwarcieI słowo ciałem się stało: Witamy w Domu na Wschodzie - Agroturystyce Wegetariańskiej!

W pierwszą sobotę sierpnia przy pełni księżyca w Domu na Wschodzie w otulinie Puszczy Białowieskiej zapłonął pierwszy ogień.

Po dwóch latach wypełnionych ciężką pracą, potem i łzami byliśmy gotowi świętować zakończenie budowy. Wraz z rodziną, znajomymi i przyjaciółmi przy dźwiękach zacnej muzyki daliśmy upust swojemu szczęściu.

Najpierw zapłonęła kuchnia wypełniona śmiechem i podlaskimi aromatami. Z rąk niestrudzonych kucharek w magiczny sposób powstało ponad sto pierogów z czarną soczewicą, 2 pierekaczewni-ki, kilkadziesiąt falafeli, pasztety, kilka rodzajów past, dwa gliniaki ogórków, leczo, chili, krokiety z pieczarkami, keczup z cukinii, kilkanaście chlebów, parę rodzajów ciast, racuchy, cynamonowe bułeczki i estoński kryngiel. Wszystkie te wegetariańskie pyszności były jednak tylko wstępem dla prawdziwej królowej Podlasia : babki ziemniaczanej prosto z pieca chlebowego. Efektem tej pracy były bogato zastawione stoły, które uginały się od potraw, wina i miodu. I nie dość, że wszystko było niezwykle smakowite, to od początku do końca nie ucierpiało żadne zwierzę.

Pokoje zapełniły się gośćmi z całej Polski - nasza rodzina, przyjaciele, sąsiedzi - w jedną noc, w jednym miejscu było wszystko, co nam drogie.

Powietrze wypełniła muzyka. Nasze zaproszenie przyjął śpiewak Adam Strug. Wraz z Wojtkiem Lubertowiczem stworzyli klimat nie do opisania w żadnym języku. Zaczarowali zarówno dorosłych, jak i dzieci. Parkiet zapłonął.

Chwile oddechu dla ciała zapewniły piękne Południce. Ich magiczne głosy wtargnęły w uszy i umysły. Muzyka na najwyższym poziomie.

Najwyższą temperaturę osiągnęła też Ruska Bania, w której nasi goście mogli się porządnie ogrzać w ten dosyć chłodny wieczór. Wieczorne rozmowy w Ruskiej Bani o rzeczach ważnych i o tych trochę mniej, zacieśniały więzi.

Nasza Agroturystyka jest niezwykłym miejscem. To tu śmiejemy się i płaczemy, kochamy i nienawidzimy. To tu nasze dzieci stawiają pierwsze kroki, potykają się i upadają, bawią się i szaleją. Tu różne gatunki stworzeń znajdują schronienie i pomoc. To ten dom pełen jest nie tylko klimatycznych wnętrz i mebli z duszą, ale też prawdziwej palety uczuć. Dom wypełniony muzyką, jedzeniem i sztuką. Dom otwarty dla wszystkich naszych gości. I właśnie do tego domu Was wszystkich gorąco zapraszamy.

Witamy w Domu na Wschodzie!

Gospodarze, Adam Strug oraz Wojciech Lubertowicz

Zdjęcia Momentów Domu na Wschodzie

Zdjęcia Momentów Domu na Wschodzie

Gospodyni

Południce

Południce

Gra i śpiewa Adam Strug

Zabawa

Dom na Wschodzie

Goście

Kuchnia Wegetariańska

Goście

Goście

Goście

Goście

Goście

Goście

Zdjęcia autorstwa Galerii na Poddaszu