"Uwielbiam patrzeć na chłodną zieleń za płotem.

Kocham widok drogiego sercu domu, kocham spoglądać

na psy leżące u mych stóp. Lubię krzątać się wokół tego miejsca..."

Skansen

Logo

Agroturystyka


Dom

Dom na Wschodzie - Dom dla gościSiemianówka

Dom w naszej agroturystyce przenieśliśmy do Siemianówki na Podlasiu wprost ze wsi Biardy. Siemianówka jest niezwykle urokliwą i wielokulturową wsią. Została założona już przed rokiem 1634.

Podlaski Styl

Nasz dom został wykończony starym drewnem pochodzącym z 3 różnych stodół, z których jedna z nich datowana jest aż na rok 1863. Użycie wiekowych materiałów sprawiło, że dom otrzymał duszę zanim nawet został wykończony. Dach został pokryty tzw. gontem syberyjskim, metodą praktycznie już zapomnianą, ale wspaniale podkreślającą styl naszego domu. Jest on perełką naszej agroturystyki.

Wnętrza

Wnętrza urządziliśmy w klimacie wiejskiej chaty. Wyciągnęliśmy z zakamarków różnych stodół i poddaszy Podlasia wiele starych mebli i elementów wyposażenia, przechodziliśmy wiele targów staroci. Część drewnianych mebli, czy innych detali wykonaliśmy sami z użyciem starego drewna. Dzięki temu dom nabrał ciepłego klimatu i stylowego sznytu. Miejscowy zdun wykonał dla nas piękne klasyczne piece. Wszystko to uzupełniliśmy o funkcjonalne łazienki i kuchnię dla wygody naszych gości.

Tak właśnie ze skomplikowanej fuzji starego z nowym w otulinie Puszczy Białowieskiej na Podlasiu powstał „Dom na Wschodzie”.

Pokoje


Dom na Wschodzie - pokoje
Dom na Wschodzie - pokoje

Dom na Wschodzie - łazienka


Dla gości naszej agroturystyki przygotowaliśmy pokoje zarówno rodzinne z miejscem dla 5 osób (łóżko piętrowe z trzema miejscami do spania i łóżko małżeńskie), pokoje dla 3 osób (łóżko jednoosobowe i łóżko małżeńskie), jak i 1 pokój dwuosobowy (łóżko małżeńskie). Każdy pokój jest wyposażony w oddzielną łazienkę. W domu jest przestronny salon z kominkiem, w pełni wyposażony aneks kuchenny. Dla gości przygotowaliśmy przestronny taras, idealny do odpoczynku, czy posiłku na świeżym powietrzu. Miejsce na ognisko zapewnia rozrywkę na długie wieczory.

Skansen


Skansen - miejsce do spania
Skansen - miejsce do spania

Skansen - miejsce do spania


Skansen urządziliśmy w budynku z bali, który stoi na naszej ziemi od ubiegłego stulecia. W środku znajduje się duży gliniany piec z wygodną leżanką. Prawdziwe spanie w wiejskim stylu. Wnętrze urządzone jest na wzór starej chaty z udogodnieniem jakim jest łazienka z prawdziwą balią do kąpieli. Na poddaszu wygodne sienniki dają unikalny zakątek do spania. Całość jest niezwykle oryginalnym miejscem do spędzenia niezapomnianych wakacji na Podlasiu.

Ruska Bania

Ruska Bania
Ruska Bania

Ruska BaniaKlasyczna Ruska Bania jest niewątpliwie wisienką na torcie naszej agroturystyki. Niezapomnianych wrażeń z niej nie da się zareklamować. Trzeba to po prostu przeżyć. Wieczorna sesja w ruskiej bani zakończona kąpielą w lodowatej wodzie prosto z głębi ziemi daje odprężenie oraz prawdziwe oczyszczenie ciała i ducha.

Jedzenie - Kuchnia Wegetariańska

Miód
Kuchnia Wegetariańska


Nasze miejsce to Agroturystyka Wegetariańska. Proponujemy dla naszych gości domowe posiłki wegetariańskie, przygotowane w znacznej części z warzyw i ziół z naszego ogródka uprawianego bez użycia chemii. Zaopatrujemy się również u lokalnych rolników. Nasza kuchnia wegetariańska to fuzja kuchni podlaskiej ze smakami całego świata. Pełna jest aromatycznych ziół i przypraw. Wizyta u nas jest niepowtarzalną okazją spróbowania smacznego naturalnego jedzenia, potraw regionalnych przygotowanych na nasz własny sposób - pysznie i zdrowo.